
Kampania "Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu" Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”
Projekt realizowany był na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Skierowany był do mieszkańców wsi, rolników, samorządów i organizacji wiejskich. Główną ideą projektu było podniesienie wiedzy środowisk wiejskich i zmobilizowanie do praktycznych działań na rzecz zadrzewień i zakrzewień śródpolnych, zachowania miedz i przyjaznych siedlisk dla zapylaczy na terenach o wysokiej intensyfikacji rolnictwa.
Projekt „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” realizowany był w okresie od 01.01.2016r. do 31.03.2018r. finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
W ramach kampanii Fundacja przeszkoliła 80 edukatorów, realizowała warsztaty edukacyjne w środowiskach wiejskich „Jak przeciwdziałać zmianom klimatycznym i dbać o bioróżnorodność na terenach rolniczych”, przeprowadziła Konferencje regionalne „Wyzwania klimatyczne dla rolnictwa – jak im przeciwdziałać wykorzystując instrumenty wspólnej polityki rolnej”.
Na portalu projektu projektu działa platforma e-learningowa poświęcona tematyce zadrzewień.
Bardzo polecamy publikacje projektu:
- Pakiet edukacyjny „Zadrzewienia dla ochrony różnorodności biologicznej”
- Broszura „Zadrzewienia”
- Klucz wiedzy o zadrzewieniach.
Więcej o projekcie na http://www.pszczoly.zielonaakcja.pl/index.php/kampania-zadrzewien
Publikacje wzbogacą naszą bazę wiedzy.