Aktualności

Czy bioróżnorodność to bogactwo wsi pomorskiej?

Koncepcja różnorodności biologicznej zakłada, że cenne jest całe bogactwo życia. Oznacza to, że nie ma gatunków „niepotrzebnych”, a także, że warta ochrony jest nie tylko dzika przyroda, ale także wyhodowane przez człowieka rasy i odmiany.

Czytaj więcej
Jakie są dobre praktyki rolnicze chroniące bioróżnorodność

Bioróżnorodność pełni kluczową rolę w dostarczaniu wielu usług ekosystemowych. Utrzymanie bioróżnorodności jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemów rolniczych i czyni działania rolnika oraz produkcję rolną bardziej zrównoważoną i opłacalną.

Czytaj więcej
Druga edycja projektu ruszyła w pomorskim!

Od stycznia 2021 roku realizujemy kolejną odsłonę projektu pod nazwą „Bioróżnorodność – bogactwo polskiej wsi. Aktywny program edukacji ekologicznej mieszkańców obszarów wiejskich województwa pomorskiego.”

Czytaj więcej
Zakończenie projektu "Bioróżnorodność - bogactwo wsi"

Zapoznaj się z podsumowaniem projektu i korzystaj z jego doświadczeń!

Czytaj więcej
Zapraszamy do udziału w e-learningu „Ochrona różnorodności biologicznej na terenach rolniczych i instrumenty wsparcia”

Bezpłatne szkolenie e-learningowe omawia konieczność ochrony różnorodności biologicznej agroekosystemów i przedstawia techniki i narzędzia dostępne dla jej utrzymania.

Czytaj więcej
Konik polski – rasa z dopłatami

Koniki polskie to rodzima, prymitywna rasa koni wywodząca się od dzikich koni wschodniej Europy, zwanych tarpanami, które jeszcze w XVIII wieku można było spotkać na lesistych terenach Polski, Litwy i Prus. Powoli przestają być polską ciekawostką przyrodniczą. Zdobywają sobie coraz mocniejszą niezależną pozycję pośród innych ras hodowanych i używanych w Polsce oraz w Europie.

Czytaj więcej