Polecane

Kampania „Bądź na pTAK!” – niezwykłe źródło wiedzy od 2009 roku!  

Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, prowadzona przez stowarzyszenie Ptaki Polskie, stworzyło przyjazną i w pełni wiarygodną bazę danych i źródło informacji w dziedzinie ochrony przyrody/bioróżnorodności w formie Portalu pTAK!: www.jestemnapTAK.pl   

Wiodącym tematem Kampanii oraz spoiwem dla wszystkich zaplanowanych w niej działań są ptaki oraz ochrona ich przestrzeni życiowej (siedlisk). Jednocześnie pod parasolem z ptaków podejmowane są tematy ogólnoekologiczne. Poszczególne wątki Kampanii, związana z nimi publicystyka, akcje oraz wszelkiego rodzaju działania zawierają się we wspólnej przestrzeni komunikacyjnej pTAK! I tak mamy tutaj m.in. Szkołę na pTAK! i Ogród na pTAK! Ekskluzywny Klub Ptaków Polskich oraz liczne konkursy – oczywiście na pTAK!

Polecamy wielką bazę wiedzy stworzoną podczas Kampanii na portalu. O ptakach można poczytać, obejrzeć je i usłyszeć. Można dowiedzieć się, jak zadbać samemu o ochronę ptaków w swoim ogrodzie. Na portalu znajduje się szereg materiałów dydaktycznych dla szkół.

Strona jest wciąż aktualizowana, a jej wartości nie można przecenić – Zapraszamy!

http://jestemnaptak.pl/

N zdjęciu:  Derkacz zwyczajny (Crex Crex)